Duben 2013

Tesařské práce a jejich definice

25. dubna 2013 v 8:57 | Zdeněk Štěpánek |  Bydlení
Jsou základním prvkem stavby dřevěných nosných střešních konstrukcí. Tedy tesařské práce jsou potřeba při každé stavbě.
Kvalitní provedení tesařských prací, dle předepsaných předpisů a pravidel zajistí dlouhodobou stabilitu střešní konstrukce a tím i celé střechy objektu.
Slovo tesař je odvozeno od slovesa tesat, tedy opracovávat a otesávat dřevo. Tesařské práce jsou činnosti spojené se zhotovováním dřevěných konstrukcí pro stavby. Vykonávají ji specializovaní tesaři, se zaměřením například pro pozemní stavby, pro lešení, bednění betonu, pro pažení stavebních jam, pro tunely a podobně.
Tesařské práce staveb zahrnují také zhotovení krovů, roubených staveb, hrázděných staveb, garážové a další přístřešky, brány, vrata, schodiště, vikýře, arkýře, markýzy.
Tesařské práce jsou spojené především s termíny jako je krov a příhradový vazník.
Provádíme dodávku a montáž nových krovů i příhradových vazníků. Krov je nosná konstrukce střechy. Účelem krovu je nést střešní krytinu, například střešní tašky nebo lepenku, a přenášet zatížení vznikající sněhem, větrem a vlastní tíhou na nosné stěny stavby. Krov se skládá z řady prvků vodorovných, svislých a šikmých. Části krovu se dělí na podélné a příčné. V nejběžnější vaznicové soustavě jsou příčnými prvky vazby, podélnými prvky jsou vaznice.
Příhradový vazník je moderní tesařská konstrukce, složená z horního a dolního pásu, které jsou pospojovány svislicemi a příčkami. Jejich velkou výhodou je možnost snadné prefabrikace, a tím zkrácený čas montáže na stavbě. Provádí se zpravidla z prken a jednotlivé prvky se spojují zpravidla hřebíky či lepením. Používají se též plechové sbíjecí desky (gang nail, americké hřebíky), jimiž se vazníky spojují strojním lisováním.
Příhradové vazníky se většinou používají na střechách mírného sklonu bez půdních prostor. Obvykle jsou trojúhelníkového tvaru, ale v zásadě jejich tvar není ničím omezen. Pomocí příhradových vazníků z lepených dřevěných nebo dřevoštěpkových profilů lze řešit i střechy velmi velkého rozpětí (v řádu desítek metrů).

Kvalitní kuchyně a kuchyňské linky zhotovené na míru

20. dubna 2013 v 11:55 | Zdeněk Štěpánek |  Bydlení
Rozhlížíte se po internetu po firmě, která provádí kvalitní kuchyně zhotovené na míru? Mrkněte na tuto diskuzi, třeba vám v něčem napoví. Firem na zhotovování kvalitních, moderních a praktických kuchyní je v dnešní době opravdu mnoho a před tím než se pro nějakou firmu rozhodnete, určitě se vám vyplatí trochu pátrat po té nejvhodnější nabídce.
Investice do kuchyně a kuchyňské linky není vůbec levná záležitost a proto byste měli počítat i s tím, že v tomto segmentu můžete narazit i na nepoctivé firmy, které vám sice kuchyň postaví a to i za velmi dobrou cenu, ale právě ta cena může být vykompenzována opravdu nekvalitní prací za použití nekvalitních materiálů a to se vám opravdu nevyplatí. Nemluvě o tom, že za nedlouho budete nuceni celou kuchyň opravovat, nebo dokonce předělávat. V tomto případě platí pořekadlo "Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci."

Vybírejte podle zkušeností a referencí

V dnešní době se opravdu vyplatí spolupracovat s firmami, které mají bohaté zkušenosti ve svém oboru. Už jednoduše proto, že máte aspoň nějaké jistoty, že dostanete kvalitně odvedenou práci se zárukou. Doba je taková, že i zaběhnuté firmy mají skvělé ceny a nemůžou si dovolit prodávat za nadstandardně vysoké ceny. Takovýchto firem je také mnoho a je z čeho vybírat, tak proč toho nevyužít. Jednou z těchto firem je firma v Brně, Potrusil. Výrobou kuchyní a kuchyňských linek se tato firma zabývá již mnoho let a mohu říci, že je opravdu spolehlivá. Sám mám s ní velice dobré zkušenosti, tak proč ji nedoporučit. Podívejte se na jejich stránky a určitě neváhejte firmu Potrusil kontaktovat, zdarma vám poradí a provedou nabídku, která se vám určitě vyplatí.

Webové stránky a internetový marketing

7. dubna 2013 v 22:53 | Zdeněk Štěpánek |  Internet a tvorba webu
Internet je velice silné médium, tak proč ho mnoho firem a podnikatelů nedokáže využívat na maximum? Odpověď je jednoduchá. Protože mají webové stránky, které nesplňují svůj účel, nevydělávají!
Bohužel mnoho manažerů a majitelů firem si myslí, že mít prostě nějaké webové stránky, na kterých bude popsaná "tak nějak" činnost firmy, nějaké fotky referencí atd. stačí. Webové stránky, které v dnešní době nedokážou zaujmout, jsou skoro k ničemu. Firemní webové stránky musí působit věrohodně, dále pak webové stránky, které jsou nepřehledné a funkční jenom ze 70%, dokážou návštěvníka dost spolehlivě odradit. Co udělá návštěvník, který byl zrazen a naštván tím, že ztrácí čas na těchto webových stránkách? Jasně, odejde ke konkurenci. Řekněte si sami, opravdu se vám vyplatí mít takovéto webové stránky? Mnoho majitelů firem a manažerů dělá chybu v tom, že hledají to nejlevnější řešení na zhotovení webových stránek a cele to končí tím, že si vlastně sami sobě uškodí, vlastně uškodí svému byznysu.

Jak správně investovat do webových stránek

Tvorba webových stránek je velice specifická činnost a každý kdo si chce nechat vyrobit kvalitní webové stránky, by si měl uvědomit, že webové stránky je investice, která by se měla mnohonásobně vrátit. Pokud nebudete vyloženě vyžadovat webové stránky, které budou generovat nové zákazníky, musíte se připravit na to, že webové stránky sami o sobě nemusí v mnoha oborech stačit. Ke kvalitním webovým stránkám budete potřebovat i kvalitní internetový marketing.

Internetový marketing, který se vám vyplatí

Firma, která vám bude zhotovovat webové stránky, by měla být schopná se postarat i o internetový marketing na míru. Internetový marketing je balík mnoha činností a v mnoha oborech se dokáže dost značně lišit. Pokud vaše firma působí ve velice konkurenční segmentu, budete muset počítat s tím, že internetový marketing bude běh na dlouhou trať a zcela určitě to bude kontinuální činnost. V méně konkurenční prostředí nebude až tak časové náročné a složité dostat vaše webové stránky do popředí vyhledávačů. Rada na závěr zní: Počítejte s tím, že konkurence na internetu neustále stoupá a bude stoupat.