Zákaz spropitného v luxusním hotelu

14. června 2013 v 11:31 | Zdeněk Štěpánek |  Hotely a penziony
Hotel Elysian v Chicagu si zvolil netradiční způsob jak se odlišit od konkurence - zakázaly spropitné.
Luxusní hotel Royal Ricc, hotel v Brně kde si spropitné určitě zaslouží.
Především pro luxusní hotely je to nestandardní postup a zaměstnanci na některých pozicích takto přicházejí o možnost přivydělat si.
Vedení hotelu vysvětluje, že jejich zaměstnanci dostávají plat a benefity ve srovnatelné výši. Naopak snaží se ulehčit hosty od nepsané povinnosti platit spropitné za služby, jejichž provádění je standardní náplní práce hotelových zaměstnanců.
Hosté jsou o neplacení spropitného vyrozumění v potvrzení rezervace a při check-inu. Zaměstnanci jsou povinni spropitné slušně odmítnout, pokud však klient velmi naléhá, mohou odměnu přijmout, aby hosta neurazili.
Výška a zvyk dávat spropitné se liší v různých zemích i podle národnosti hostů. V luxusních hotelech na celém světě je to však zažitý zvyk.
Například ve známé síti luxusních hotelů Ritz-Carlton běžně dostanou Portier za odnos zavazadel 2 $, doorman za přivolání taxíku 1 $, concierge, který sežene lístky na vyprodané divadelní představení nebo stůl ve vychytané restauraci až 20 $. Dlouhodobí hosté nechávají běžné spropitné pro pokojské ve výši 5 $.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama