Červenec 2013

Rekonstrukce bytu - rekonstrukce bytového jádra

30. července 2013 v 20:25 | Zdeněk Štěpánek |  Bydlení
Ten, kdo bydlí ve starším paneláku, tuto otázku zřejmě důkladně zná. Protože většina bytů, postavených v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století, se vyjímala "úžasným" fenoménem - umakartovým jádrem v koupelně. Tehdejší komunističtí architekti ho podle mě nezvládli, protože to nedomysleli. Fungování v takové nefunkční a neestetické koupelně je jako za trest, nemluvě o samotném umakartu. Ten si s přibývajícími léty dělá, co se mu zachce - vlní se, odúva se, plesniví a vypadá opravdu špatně.
I mně před půl rokem došla trpělivost a zvolila jsem radikální řešení - koupelna se bude rekonstruovat. Když to slyšel můj přítel, nebyl dvakrát nadšený, ale společně jsme se do toho pustili s velkou vervou. Začala jsem se kontaktovat s různými stavebními firmami a živnostníky, kteří by nám mohli dát koupelnu do parády. Na obhlídku přišlo pět firem a každý si řekl osobitou částku, za kterou by to byl schopen udělat. Rekordem byla částka až 180 000 Kč, kterou si jeden z nich řekl za předělání koupelny. Tehdy jsme si s přítelem řekli, že se do toho pustíme sami, i když jsme s takovým něčím neměli zkušenosti. Proto jsme se rozhlíželi po takovém stavebním materiálu, se kterým se snadno pracuje a který zvládnou i takoví "levoruké" Mach a Šebestová, jako jsme my. A tak naše první cesta vedla do stavebnin, kde jsme se dozvěděli něco více o stavebním systému Ytong.
Neváhejte kontaktovat mistry na rekonstrukce bytů - Mika s.r.o.
Jelikož jsme nikdy nic nestavěli, bílý pórobeton byl pro mě naprostou neznámou. Odborník ve stavebninách nám jej doporučil jako nejlepší materiál na rekonstrukci koupelny a dnes víme, že se nemýlil. Koupili jsme tvárnice různé tloušťky (jedny tlustší na stěny a druhé tenčí na obezdění vany), lepicí maltu, zednickou lžíci, stolek na uchycení a řezání tvárnic, speciální pilu, drážkovač, míchadlo, vodováhu, gumové kladivo, zdicí spojky (na kotvení nových stěn na stávající stěny) a hřebíky.
Zpočátku jsme nevěděli, jak na to, a tak jsme se inspirovali internetem, kde jsme narazili na názorný postup práce s Ytongem . Našli jsme si svébytný systém a šlo nám to docela od ruky. Všechno jsme si pěkně vyměřeny a neustále jsme naše rostoucí dílo kontrolovali vodováhou, aby stěny byly rovné. Za necelé tři dny jsme měli vyzděno - a těšili jsme se z toho o to víc, že ​​jsme to dokázali sami. Nebylo to nic těžkého, s materiálem se skvěle a rychle pracovalo a překvapil nás i svou příznivou cenou. Z původních 180 000 Kč naše náklady klesly na 25 000 Kč a další výdaje šly na instalatéra, elektrikáře a obkladače, kteří naše dílo dotvořily. Největší poctou pro nás byla otázka instalatéra, který chtěl kontakt na šikovného zedníka, který nám to tak hezky vyzdil. Takže, pokud se nás někdo zeptá, jaký materiál bychom doporučili na rekonstrukci bytového jádra, naše jednoznačná odpověď bude Ytong. Chce to jen trochu zručnosti a trpělivosti a brzy se budete cítit jako profesionální mistři.

Kancelářský nábytek

13. července 2013 v 13:00 | Zdeněk Štěpánek


Pokud jste si už někdy zařizovali domácnost, jistě víte, že to není tak jednoduché. Jednoduché taktéž není, pokud si máte zřídit kancelář. Je tam sice méně prostoru, netřeba ho až tak mnoho, ale také je potřeba vybrat správný kancelářský nábytek, aby vše pasovalo tak jak má, a aby nebyl veškerý nábytek natištěný na kupě.

Jak si zařídit kancelář?

Je to velmi těžká otázka, ale základem je, abyste se v ní cítili dobře. A to se zřejmě budete cítit tehdy, pokud bude nábytek kvalitní, hezký a pokud bude dobře rozmístěný. Pěkný kancelářský nábytek je velmi důležitý i z toho pohledu, že pokud zákazník vejde do kanceláře, jako první uvidí kancelářský nábytek, který dokáže evokovat kladné, ale i záporné pocity o firmě. Vzhled kanceláře může i dost výrazně ovlivnit chování zákazníka. Pokud se bude zákazník cítit v kanceláři dobře, určitě s ním spíše uzavřete obchod. Kvalitní kancelářský nábytek působí na zákazníka dojmem, že je firma profesionální a jejich služby jsou profesionální. Jenom si zkuste představit vejít do kanceláře s nábytkem zhotoveným ještě za doby komunismu. Zcela nepochybně to vyvolá záporné pocity a jenom malý zlomek lidí by to neovlivnilo.

Webové stránky zhotovené na míru

6. července 2013 v 14:15 | Zdeněk Štěpánek |  Internet a tvorba webu
Mnoho podnikatelů, především těch začínajících se snaží podnikat za co nejmenší náklady, to není na škodu, problém ale je v tom, kde se snažit šetřit a kde se to opravdu nevyplatí. Už asi víte, kam směřuji, protože nadpis článku jasně vypovídá, o čem článek bude. Ano, vyrábět webové stránky svépomocí, nebo někde přes známého tzv. na koleně, se vám opravdu nevyplatí.
Pojďme si uvést několik důvodů proč si raději nechat zhotovit webové stránky od odborníků nebo odborníka v tomto oboru.
Firma nebo profesionál na tvorbu webových stránek, by vám měl poradit, jak postupovat a co by měly webové stránky obsahovat, aby byly přitažlivé a působily maximálně věrohodně. Stačí vyslovit vaše přání a měli byste hned dostat jasné a srozumitelné informace. Oslovte více firem a nebojte se oslovit jak menší, tak větší firmy.

Kolik stojí webové stránky?

Mnoho lidí nemá jasnou představu, kolik webové stránky opravdu stojí a to včetně jejich provozu. Opět, vemte si na tento průzkum více času. Podívejte se na internetu na různé ceníky webových stránek. Zde je příklad ceníku na tvorbu webových stránek. Nebojte se zavolat a zeptat se na cenu. Profesionálové na tvorbu webových stránek, by vám neměli nikdy říci přesnou cenu, jednoduše, protože to není možné. Cenovou kalkulaci lze zhotovit až po obdržení jasných požadavků ze strany klienta. Pokud narazíte na někoho, kdo vám poví, že cena za webové stránky je např. 5 000 Kč, aniž by po vás potřeboval konkrétní požadavky, které máte na vzhled a funkcionalitu webu, raději se obraďte na někoho jiného, i když cena bude zajímavá, ale jak jsem psal na začátku, na webových stránkách se opravdu nevyplatí šetřit.
Pokud se rozhodnete hledat odborníky na tvorbu webových stránek, neváhejte oslovit firmu eNEXT - tvorba webových stránek a internetový marketing. Rádi vám poradí a zhotoví webové stránky na míru.
Dále si určitě předčtěte tento článek, co to jsou wireframy, i když se to nezdá, je to jedná z nejdůležitějších částí na tvorbu firemní prezentace bez problémů.