Rekonstrukce bytu - rekonstrukce bytového jádra

30. července 2013 v 20:25 | Zdeněk Štěpánek |  Bydlení
Ten, kdo bydlí ve starším paneláku, tuto otázku zřejmě důkladně zná. Protože většina bytů, postavených v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století, se vyjímala "úžasným" fenoménem - umakartovým jádrem v koupelně. Tehdejší komunističtí architekti ho podle mě nezvládli, protože to nedomysleli. Fungování v takové nefunkční a neestetické koupelně je jako za trest, nemluvě o samotném umakartu. Ten si s přibývajícími léty dělá, co se mu zachce - vlní se, odúva se, plesniví a vypadá opravdu špatně.
I mně před půl rokem došla trpělivost a zvolila jsem radikální řešení - koupelna se bude rekonstruovat. Když to slyšel můj přítel, nebyl dvakrát nadšený, ale společně jsme se do toho pustili s velkou vervou. Začala jsem se kontaktovat s různými stavebními firmami a živnostníky, kteří by nám mohli dát koupelnu do parády. Na obhlídku přišlo pět firem a každý si řekl osobitou částku, za kterou by to byl schopen udělat. Rekordem byla částka až 180 000 Kč, kterou si jeden z nich řekl za předělání koupelny. Tehdy jsme si s přítelem řekli, že se do toho pustíme sami, i když jsme s takovým něčím neměli zkušenosti. Proto jsme se rozhlíželi po takovém stavebním materiálu, se kterým se snadno pracuje a který zvládnou i takoví "levoruké" Mach a Šebestová, jako jsme my. A tak naše první cesta vedla do stavebnin, kde jsme se dozvěděli něco více o stavebním systému Ytong.
Neváhejte kontaktovat mistry na rekonstrukce bytů - Mika s.r.o.
Jelikož jsme nikdy nic nestavěli, bílý pórobeton byl pro mě naprostou neznámou. Odborník ve stavebninách nám jej doporučil jako nejlepší materiál na rekonstrukci koupelny a dnes víme, že se nemýlil. Koupili jsme tvárnice různé tloušťky (jedny tlustší na stěny a druhé tenčí na obezdění vany), lepicí maltu, zednickou lžíci, stolek na uchycení a řezání tvárnic, speciální pilu, drážkovač, míchadlo, vodováhu, gumové kladivo, zdicí spojky (na kotvení nových stěn na stávající stěny) a hřebíky.
Zpočátku jsme nevěděli, jak na to, a tak jsme se inspirovali internetem, kde jsme narazili na názorný postup práce s Ytongem . Našli jsme si svébytný systém a šlo nám to docela od ruky. Všechno jsme si pěkně vyměřeny a neustále jsme naše rostoucí dílo kontrolovali vodováhou, aby stěny byly rovné. Za necelé tři dny jsme měli vyzděno - a těšili jsme se z toho o to víc, že ​​jsme to dokázali sami. Nebylo to nic těžkého, s materiálem se skvěle a rychle pracovalo a překvapil nás i svou příznivou cenou. Z původních 180 000 Kč naše náklady klesly na 25 000 Kč a další výdaje šly na instalatéra, elektrikáře a obkladače, kteří naše dílo dotvořily. Největší poctou pro nás byla otázka instalatéra, který chtěl kontakt na šikovného zedníka, který nám to tak hezky vyzdil. Takže, pokud se nás někdo zeptá, jaký materiál bychom doporučili na rekonstrukci bytového jádra, naše jednoznačná odpověď bude Ytong. Chce to jen trochu zručnosti a trpělivosti a brzy se budete cítit jako profesionální mistři.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rekonstrukce bytového jádra Rekonstrukce bytového jádra | E-mail | Web | 4. listopadu 2013 v 10:23 | Reagovat

Dobrý den, jsem ve stejné situaci, jako jste byla vy a vybírám firmu v Praze, kterou si pozvu domů. Chci se zeptat, jak nyní spokojena s odvedenou prací Miky? Všechno drží?:)

2 Jarmil Jarmil | E-mail | Web | 14. října 2014 v 15:07 | Reagovat

Ahoj, můžu Ti doporučit http://bdorg.cz/, dělal nám kompletní návrh i provedení prací a naprostá spokojenost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama