Září 2013

Získejte kvalitní webové stránky

27. září 2013 v 10:13 | Zdeněk Štěpánek |  Internet a tvorba webu
Jsme stabilní společnost již 7 let poskytující profesionální služby se zárukou vysokého standardu. Navrhujeme a tvoříme kvalitní webové stránky, které jsou vždy krok před Vaší konkurencí!Pomůžeme Vám k úspěchu na internetu!

Mnoho firem na tvorbu webových stránek vám nabízí to nejlepší, ale nemusí to být vždy pravda. Tvorba webových stránek se neustále mění a používané technologie jsou zcela jiné než tomu bylo např. před pěti lety. Jak si teda vybrat firmu, která vám zhotoví firemní webové stránky za spravedlivou cenu a webové stránky, které budou maximáulně splňovat svůj účel?

Postup jak získat kvalitní webové stránky

Je velice důležité si o webových stránkách něco přečíst na internetu, najděte si zajímavé zdroje ve kterých se dozvíte jak by měly webové stránky vypadat a jak by měl být připravený redakční systém. Co se týče redakčního systému, tak by měl zcela určitě splňovat všechny možnosti pro nastavení SEO, tak aby stránky, byly maximálně dobře čitelné pro vyhledávače. V tomto článku najdete vše co je potřebné: blog.dobryweb.cz/pozadavky-na-cms-z-pohledu-seo

Administrace webových stránek

Správa webových stránek by měla být maximálně uživatelsky přívětivá, dodavatel webových stránek by se měl také postarat o to, aby vás jako klienta zaškolil pro práci na dodaném redakčním systému s webovou prezentací. Hned na začátku jednání s dodavatelem webových stránek se zeptejte na redakčním systém. Zeptejte se jaké jsou podmínky pro provoz celé prezentace a redakčního systému. Často se stává, že klienti jsou v průběhu tvorby webových stránek překvapení co je vše podmínkou pro spuštění webových stránek, mnohdy to jsou opravdu nesmyslné požadavky. Pokud problematice nerozumíte, najděte si někoho kdo vám poradí, asi nejlepší osobou jsou prověření SEO konzultanti. SEO konzultant by se měl postarat o vše co je potřebné pro provoz kvalitní webové prezentace.

Desktop v malém balení

21. září 2013 v 14:00 | Zdeněk Štěpánek |  Počítače
Je drobný, přenosný a výkonný. Je řeč o Mac mini. Výkonnější verze tohoto frajera disponuje procesorem Quad-Core i7 s frekvencí 2,3 Ghz. Základní operační paměť je 4GB. Na pevný dostanete až 1TB dat a integrovaná grafická karta je od Intel HD Graphics 4000.
Celý svůj život jsem používal okna, ale už jsem nedokázal dále odolávat Applu. Udělal jsem switch a vůbec, ale vůbec toho nelituji. Trvalo mi sice asi 14 dní než jsem dokázal svoji práci na Applu přizpůsobit, ale vyplatilo se. Nyní jsem si bezpečně jistý, že investice do bezvadného Mac mini se opravdu vyplatila. Mac mini pracuje svižně a práce v něm je mnohem efektivnější. To byl hlavní důvod proč jsem si Mac mini pořídil. Pracovat efektivněji a bez nepříjemných frustrací, které odváděli moji koncentraci při práci.

Jak je to s paměti Mac mini

Jak již bylo řečeno hned v úvodu, paměti 4GB, to bohatě stačí pro běžnou práci, ale... Pokud pracujete s náročnějšími programi a chtěli byste mít tyto aplikace stále otevřené, budete potřebovat navýšit paměti. Ja pracuji hodně s nejnovější verzí Adobe Photosopu a ten si dokáže někdy opravdu hodně pamětí ukousnou, prostě 4GB je zoufale málo. 8GB je ok, ale 16GB je ideální, pokud máte při práci více náročnějších aplikací otevřených. 16GB je prostě paráda, permanentně mám otevřené všechny aplikace a to včetně programů od Adobe a vše funguje naprosto bez problémů, navíc mám v zásobě hafo paměti k dispozici. 16GB paměti od Crucial za 2 800 Kč se opravdu vyplatily.

Jak se projeví 16GB paměti na Mac mini?

Paměti váš počítač určitě nezrychlý, ale vlastně ano, protože pokud máte dostatek paměti, nemusíte Aplikace vypínat a starat se o jejich znovuspouštění. Jinak co se týče např. rychlost spuštění stroje, tak to paměti nemají žádný vliv. To je ale u Macu úplně jedno, protože Mac je jediný operační systém na světě, který je dělaný tak, aby se nemusel vypínat, takže náběh systému je otázkou pár vteřin.

Závěrem

Plánujete koupi nové pracovní stanice, která bude stabilní a rychlá? Nebojte se vůbec investovat do nového Mac mini.

Materiály pro zdravý dům

10. září 2013 v 20:13 | Zdeněk Štěpánek |  Stavby a rekonstrukce
Stavební materiály použité při výstavbě domu zásadním způsobem ovlivňují kvalitu vnitřního ovzduší domu. Obsahují různé látky a některé se z nich uvolňují do ovzduší hned po zabudování nebo dlouhodobě v malých množstvích. Tyto látky mohou být neškodné nebo i škodlivé. Škodliviny nesmí překračovat hraniční limity, které jsou závazné pro výrobce materiálů. Přesto se snažíme vyhýbat takovým materiálům, pokud to technické řešení a finanční možnosti povolují. Materiály mohou nebo neumí regulovat vlhkost vzduchu. Mohou více nebo méně akumulovat teplo. Některé jsou dobrými pohlcovači hluku, jiné ne .... Takových parametrů je vícero a zohledňujeme je při výstavbě zdravého domu.

Nepálená hlína

V současnosti se často dělají věci příliš složité, energeticky náročné a škodlivé pro životní prostředí. Hlína je z tohoto pohledu i v dnešní době v mnoha parametrech atraktivní a snadno se kombinuje s dalšími přírodními materiály.
Hlína výborně reguluje vlhkost vzduchu - dokáže poměrně rychle přijmout a vydat vzdušnou vlhkost, čímž přispívá ke zdravému vnitřnímu klima. Díky své velké objemové hmotnosti dokáže akumulovat teplo, což např.. při výkyvech teplot v exteriéru pomáhá udržet optimální teplotu v interiéru. Má výborné zvukově-izolační vlastnosti.
Možnosti použití v současnosti dostupných výrobků na trhu:
  • Hliněné cihly
  • příčky, nenosné akumulační a akustické stěny
  • Hliněné panely
  • např. Nahrazuje sádrokartonové desky
  • Hliněné omítky

Pórobeton

Pórobeton patří spolu s vápenopískové cihly mezi materiály, které jsou výrobně energeticky méně náročné, čím jsou vlastně i šetrné vůči životnímu prostředí. Výhoda pórobetonu oproti jiným zdicím materiálům (hlavně moderním páleným děrovaným cihlám) pro domy, ve kterých je osazené řádné větrání s rekuperací právě homogenní struktura tvárnice. Ve všech směrech má stejné vlastnosti a nemá v sobě díry. Děrování často způsobuje nečekané problémy s netěsností domu ...