Desktop v malém balení

21. září 2013 v 14:00 | Zdeněk Štěpánek |  Počítače
Je drobný, přenosný a výkonný. Je řeč o Mac mini. Výkonnější verze tohoto frajera disponuje procesorem Quad-Core i7 s frekvencí 2,3 Ghz. Základní operační paměť je 4GB. Na pevný dostanete až 1TB dat a integrovaná grafická karta je od Intel HD Graphics 4000.
Celý svůj život jsem používal okna, ale už jsem nedokázal dále odolávat Applu. Udělal jsem switch a vůbec, ale vůbec toho nelituji. Trvalo mi sice asi 14 dní než jsem dokázal svoji práci na Applu přizpůsobit, ale vyplatilo se. Nyní jsem si bezpečně jistý, že investice do bezvadného Mac mini se opravdu vyplatila. Mac mini pracuje svižně a práce v něm je mnohem efektivnější. To byl hlavní důvod proč jsem si Mac mini pořídil. Pracovat efektivněji a bez nepříjemných frustrací, které odváděli moji koncentraci při práci.

Jak je to s paměti Mac mini

Jak již bylo řečeno hned v úvodu, paměti 4GB, to bohatě stačí pro běžnou práci, ale... Pokud pracujete s náročnějšími programi a chtěli byste mít tyto aplikace stále otevřené, budete potřebovat navýšit paměti. Ja pracuji hodně s nejnovější verzí Adobe Photosopu a ten si dokáže někdy opravdu hodně pamětí ukousnou, prostě 4GB je zoufale málo. 8GB je ok, ale 16GB je ideální, pokud máte při práci více náročnějších aplikací otevřených. 16GB je prostě paráda, permanentně mám otevřené všechny aplikace a to včetně programů od Adobe a vše funguje naprosto bez problémů, navíc mám v zásobě hafo paměti k dispozici. 16GB paměti od Crucial za 2 800 Kč se opravdu vyplatily.

Jak se projeví 16GB paměti na Mac mini?

Paměti váš počítač určitě nezrychlý, ale vlastně ano, protože pokud máte dostatek paměti, nemusíte Aplikace vypínat a starat se o jejich znovuspouštění. Jinak co se týče např. rychlost spuštění stroje, tak to paměti nemají žádný vliv. To je ale u Macu úplně jedno, protože Mac je jediný operační systém na světě, který je dělaný tak, aby se nemusel vypínat, takže náběh systému je otázkou pár vteřin.

Závěrem

Plánujete koupi nové pracovní stanice, která bude stabilní a rychlá? Nebojte se vůbec investovat do nového Mac mini.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama