Jak si vybrat nábytek co nejvýhodněji

6. ledna 2014 v 21:47 | Zdeněk Štěpánek |  Bydlení
Sháníte skříně, postele a jiný nábytek? Koupě nábytku může bolet. Když se na to připravíte, můžete předejít následné nespokojenosti. Podívejte se, co může taková "příprava" zahrnovat ...

Udělejte si jasno v tom, co potřebujete

Rozhodněte se, jaký nábytek potřebujete a jak dlouho ho budete využívat. K jakému účelu nábytek použijete by mělo rozhodnout o tom, kolik za něj utratíte. Například pokud kupujete dětské postele, které budou využívány jen několik let, rozpočet bude přirozeně nižší, než když kupujete skříně do ložnice nebo nábytek do obývacího pokoje, který by měl sloužit "věčně". Nebo alespoň o něco déle.

Uvědomte si, jak budete nábytek používat

Pokud máte malé děti, pravděpodobně budete chtít nábytek, který u nich obstojí. Počítejte s tím, že děti mohou nábytek zašpinit, roztrhat a rozbít. Na druhé straně, pokud děti nemáte nebo již vyrostly, můžete si dovolit stylovější nábytek a "méně odolné", ale pěkné materiály. Rozumné je také zvážit, zda se nevyplatí zainvestovat do kvalitnějšího materiálu s delší životností, např.. na postele do ložnice.

Postele vybírejte s ohledem na zdravý spánek

Pokud jde o postele, měly by vás zajímat hlavně matrace. Třetinu života strávíte v posteli a kvalita vašeho spánku určuje kvalitu vašeho života a zdraví. Postele by měly být proto vybaveny matrací, která odpovídá vašemu životnímu stylu a poskytne vašemu tělu ideální podmínky pro spánek. Každý člověk má jiné preference. Nejlepší je, když si váši vysněnou matraci můžete i vyzkoušet.

Nábytek do kanceláře by měl být ergonomický a pohodlný

Pokud vybíráte kancelářský nábytek, nesnažte se ušetřit. Podívejte se zde: www.kancelarskynabytek-potrusil.cz Vybírejte ergonomický a pohodlný nábytek. Špatná židle nebo stůl bývá začátek nepříjemných onemocnění a bolestí, jako je bolest zad, bolest hlavy, únava očí další nepříjemnosti, únava, ztráta soustředěnosti a podrážděnost při práci lze také připsat na účet nesprávnému nábytku.

Zohledněte omezení prostoru

Pokud kupujete více než jeden kus nábytku, nejlepší bude, když si vypracujete půdorys místnosti. Takový grafický návrh vám pomůže využít prostor co nejlépe. Vyhnete se tak situaci, že skříně a jiný nábytek nebudete mít kam "nacpat".

Dohodněte si rozpočet

Teď už víte, jaký nábytek potřebujete, v jaké kvalitě a za jakým účelem. Ještě předtím, než se vydáte nakupovat, předem si stanovte, kolik za nový nábytek utratíte. Pak se vašeho rozhodnutí držte. Předem se rozhodnout, kolik zaplatíte, vám pomůže vyhnout se manipulaci ze strany prodejců.

Vyberte si spolehlivý obchod.

Obecně platí, že nejspolehlivější jsou přímo výrobci. Výrobce je obvykle vstřícný a dokáže splnit i ta nejtajnější přání zákazníka. Když jste si už svého výrobce vybrali, všímejte si referencí. Nejlepší reference jsou spokojení zákazníci a stáli odběratelé firmy. Jelikož nábytek není levná záležitost, kupujte nábytek s dostatečnou zárukou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama