Prosinec 2015

Jak jsem se naučil psát všemi deseti na počítači ve čtyřiceti

5. prosince 2015 v 15:57 | Zdeněk Štěpánek
Naučit se psát všemi deseti není nic složitého, ano to není, pokud jste roky "nedatlovali" jako já. V dnešní době se děti učí psát všemi deseti už na základní škole a to je opravdu fajn. Naučit se psát všemi deseti je opravdu důležité a to snad ani nemá cenu dál rozvádět, prostě počítače jsou dnes všude a pokud umíte s počítačem pracovat efektivně, je to vaše výhra a můžete si gratulovat. K tomu je ale potřeba umět psát všemi deseti.
Jestli jste se nenaučili psát všemi deseti ve škole a sami jste se naučili psát stylem čtyř prstů - nebo tak nějak, s tím, že se díváte na klávesnici a dokonce máte i celkem obstojnou rychlost, tak počítejte s tím, že to bude pro vás celkem slušný boj se naučit plynule psát všemi deseti. Proč? To vám vysvětlím, ale chtěl bych hned na začátku napsat, že se vám to stoprocentně vyplatí.

Co potřebujete k tomu, abyste se naučili psát všemi deseti

Doslova brutální trpělivost a spoustu volného času k tomu abyste trénovali psaní. Proč potřebujete trpělivost? Protože pokud píšete již dnes celkem obstojně, ale musíte se dívat na klávesnici, tak se můžete zcela určitě spolehnout na to, že ze začátku vás psaní všemi deseti drasticky zpomalí a jde o velmi kritické období ve kterém budete mít neustálou tendenci se vrace zpět k tomu jak jste psali s díváním se na klávesnici, jednoduše protože to bude pro vás mnohem rychlejší se dívat a "datlovat", než psát všemi deseti. Nesmíte to vzdát, jinak se psát rychle všemi deseti prostě nenaučíte! Na vaše "datlování" musíte jednoduše zapomenout a to jednou pro vždy!

Kde začít s učením

Možnosti v dnešní době je opravdu spousta možností, já jsem začal na webu www.nedatluj.cz a jakmile jsem dokončil všechny lekce zaregistroval jsem se na webu www.10fastfingers.com a tam jsem prostě jednoduše trénoval s to minimálně hodinu denně.
Než se naučíte psát hezky a plynule všemi deseti, bude vám to trvat minimálně tři měsíce, ale vše záleží na tom, kolik času jste ochotni, nebo můžete do učení věnovat. Pokud tomu dáte hodinu a půl denně, tak za tři měsíce byste měli umět psát s pocitem, že už se nikdy nevrátíte zpět k "datlování".