Duben 2016

Jak získat webové stránky, které vám budou vydělávat

24. dubna 2016 v 20:42 | Zdeněk Štěpánek |  Internet a tvorba webu
Mít webové stránky je dnes samozřejmostí pro každou firmu, ale i drobné podnikatelé, je jasné, že webové stránky si dnes může dovolit opravdu každý, co má zájem o prezentaci na internetu. Otázkou je, jestli budou nové webové stránky plnit svůj účel, a tím je v drtivé většině firemních prezentací vydělávat peníze, shánět nebo přivádět nové klienty, zákazníky, nebo prodávat zboží, ale to už se bavíme samozřejmě i o eshopech. Podstata věci je stejná. Cílem firemní webové prezentace by nemělo být za každou cenu ohromit návštěvníka webu designem, ale vydělávat peníze, donutit návštěvníka webu k akci, jako například zaslat poptávku, nebo si objednat zboží. K čemu je vám krásný a bombastický design webu, když si na něm uživatel nebude umět objednat zboží, nebo zaslat poptávku? Ano, bude jenom pro parádu a to taky ne ve všech případech, protože to co se může líbit majiteli webu, neznamená, že se to samé bude líbit i návštěvníkovi webu. Dobře, tak teď když v tom máme jasno, tak se můžeme podívat na to, jak se postavit k tomu, abychom získali webové stránky, které budou vydělávat.

Začínáme přemýšlet o tom, že potřebujeme web

Jako první, by si každý kdo se postaví před úkol, zhotovení webové prezentace, měl říci, proč webové stránky chce, proč je vlastně potřebuje a co by mělo být konkrétním cílem webové prezentace. Pokud si v tomto neuděláte hned na začátku jasno, tak se může stát, že to nedopadne dobře, nebo to nedopadne vůbec. Zkrátka musíte mít jasno v tom, proč chcete webovou prezentaci, lépe řečeno, z jakého důvodu ji chcete. Ale jak už bylo zmíněno, většinou to bývá z důvodu podpory podnikání. Pokud jsou webové stránky zhotovené dobře, tak vám budou sloužit, jako ten nejlepší obchodník, který bude pro vás pracovat sedm dní v týdnu a to bez přestávky. Ale musíte si jej správně vychovat a to je už při samotné tvorbě webových stránek.
Pokud hledáte opravdu dobrého odborníka na tvorbu webových stránek, neváhejte se obrátit na firmu eNEXT, zde získáte nejenom vysoce kvalitní webové stránky, ale i velice profesionální zákaznickou podporu.

Chyba která vás na internetu zničí

Velice častou chybou je, že někteří podnikatelé, ale i firmy chtějí webové stránky, jenom pro to, aby ohromili svoji konkurenci. Možná se tomu budete divit, ale poznal jsem nemálo lidí podnikatelů, kteří chtěl skvělý a jedinečný web s bombastickou grafikou, která bude na první pohled prostě nevšední, podle jejich přáni chtějí webové stránky, které budou dynamické - budou se pohybovat, budou mít flash, a bůh ví co ještě, no prostě frajeřinka na prvním místě. Ale podstata toho proč by měli webové stránky mít je prostě někde mimo jejich uvažování.
Závěrem bych chtěl říci, že firemní webové stránky musí být jednoduché, profesionální, ale jednoduché, nejlépe s plochým designem, který je dnes velice trendy, ale hlavně, musí mít schopnost vydělávat peníze - přivádět nové klienty a dělat návštěvníky webu spokojený v tom směru, že je nenapadne jít na jiný web, na web konkurence.