Lovci nehod

24. června 2016 v 19:52 | Zdeněk Štěpánek |  Speciální téma

Nenechte se napálit i když můžete být v šoku

Po dopravním karambolu bývají řidiči v šoku a lehce se nechají napálit. Přečtěte si na co si dát pozor!
Přijedou k nehodě dřív než se přestane kouřit z motorů. Vnucují motoristům odtah, půjčení náhradního vozidla a i vyřízení pojistné události. Říká se jim lovci nehod a řidiči jim často naletí. Bezpečnější je využít Linky pomoci řidičům 1224.

Vnucují pomoc řidičům v nouzi

Takzvaní lovci nehod, jak jak se samozvaným asistenčním službám říká, vnucují pomoc řidičům v nouzi. Poskytují často zbytečné a někdy i nekvalitní předražené služby, které pak pojišťovny nemohou poškozeným proplatit a musí je proto zaplatiti motorista ze své kapsy.

Linka pomoci řidičům 1224

Nedávný průzkum ukázal, že tři čtvrtiny dotázaných už o lovcích nehody slyšely. Přesto 45 procent uvedlo, že by zvážilo možnost využít služeb lovců nehod, kteří se bez pozvání objevili na místě dopravní nehody. Aby se řidiči v nouzi takovým lovcům nehod ubránili, ale také aby se zabránilo vzniku následných dopravních nehod, pojišťovny zřídily Linku pomoci řidičům 1224.
Za rychle zajistí jejich spojení se smluvní asistenční společností pojišťovny, u které mají sjednáno povinné ručení. Pak už si volající přímo domluví, jakou pomoc na místě nehody potřebuje, a pojišťovna ji proplatí v rámci pojistné smlouvy. Linka pomoci řidičům funguje 12 měsíců v roce 24 hodin denně, proto se její číslo 1224 dobře pamatuje.

Kolik stoji autonehoda?

Že znalost tohoto telefonního čísla není zbytečná, to prokazují i údaje Centra dopravního průzkumu. Každý obyvatel Česka podle předběžných propočtů zaplatil za nehody v průměru 5 510 korun. Celkové ekonomické náklady nehod dosáhly 1,3 procenta hrubého domácího produktu, české hospodářství tak jeden pracovní týden obětovalo reparaci ekonomických následků dopravních nehod. Jeden usmrcený při nehodě stál Česko 20.9 milionů.
Počet obětí dopravních nehod za letošních prvních pět měsíců činí 193 ( 24 hodin po nehodě), oproti roku 2015 tak zemřelo na českých silnicích o 18 osob méně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama